אודות הפרויקט

פתחנו פרויקט ללימוד שבועי של פרקי אבות,

לעילוי נשמתה של שלומית אודס-ברט.

 

הלימוד קצר ומעניין ומלווה בתמונות טבע הקשורות למשניות.

כשיצאנו עם הפרויקט - לא ידענו ולא דמיינו לאן הוא יתפתח. רצינו לתעל את האבל למקום של צמיחה וזיכרון. התחלנו לשלוח מייל שבועי עם לימוד קצר בפרקי אבות, מדי פעם סיפור אישי ותמונות. שלומית מאוד אהבה לטייל בטבע והתמונות צולמו בטיולים משותפים. עם הזמן התברר לנו כמה הבחירה הייתה נכונה - מסכת פרקי אבות עוסקת במידות טובות*, נושא שאפיין והעסיק את שלומית שלנו . 

 

הלימוד הגיע לתפוצה של אלפי אנשים, קיבלנו סיפורים רבים מאנשים שהכירו את שלומית במעגלים רחבים, אך הופתענו לגלות שגם אנשים שלא הכירו אותה או אותנו התחברו ללימוד.

 

קיבלנו מאות מכתבים של רבים שהתחברו ללימוד כל אחד ממקומו. רבים כתבו כי הם מדפיסים את הדפים ללימוד משפחתי סביב שולחן השבת. אחרים שיתפו אותנו כי הלימוד מהווה עבורם רגע נחת במירוץ השבועי. התרגשנו ממישהי שכתבה לנו שהלימוד הוא "הממתק השבועי שלי" :) . 

 

בעקבות תגובות אלו הרגשנו שהלימוד לא צריך להשאר תחום בזמן - ולכן העלנו את הפירושים לאתר. 

למה כדאי להצטרף למייל השבועי?

 

ניתן ללמוד  את הפירושים באיזה סדר שרוצים, אך מכיוון ובזמן אמת הלימוד הפך לעוגן עבור רבים רצינו לשמר את האופציה של לימוד שבועי, שנשלח פעם בשבוע למייל. ניתן להרשם כאן:

 

הצטרפו אלינו לכמה רגעים של נחת, ובכך להביא נחת רוח לשלומית אהובתנו.

 

  

"ויפה שעה אחת של קורת רוח בעולם הבא מכל חיי העולם הזה"

 (פרקי אבות, פרק ד' משנה כב')

 

 

(אנו מתחייבים שלא ייעשה שימוש בכתובות המייל).

 

* ספר פרקי אבות הינה המסכת היחידה במשנה שאינה עוסקת בדינים והלכות, כי אם במוסר ודרך ארץ בין אדם לה' ובין אדם לחברו. הספר מהווה במובן מסוים את לב לבה של היהדות.

 

הצטרפו ללימוד שבועי: